top of page

KONTAKTY

PŘIHLÁŠKA

Přihlašování probíhá do konce srpna po skupinách na mailu. Poté zveřejníme dotazník pro jednotlivce.

Obzvláštní radost budeme mít když naplníte celou armádu (nebo aspoň většinu) sami.

Pravidla se dělí na dvě významné části - pravidla boje a pravidla stran a skupin.

 

Pravidla boje

 

Zbraně

Můžete používat libovolné zbraně, které

a) projdou schvalováním

b) máte je výslovně povolené v propozicích strany kterou hrajete.

Nikdo neřeší nože a poboční zbraně, ale není možné si vzít k píkám mandli nebo k Střelecký kompanii halapartny. Oni to tak prostě nedělají - a pro hru to bude zajímavější.

 

Zbroje

Opět jsou přesně odvislé od toho, kterou skupinu představujete. Helma a prošívka je ale povinná pro všechny. Helma musí být železná! Zakazujeme debiláže a vyloženě hnusný a nebezpečný helmy. Jestli máte pocit, že zrovna ta vaše kožená helma by přečkala všechno na světě, dejte nám vědět dopředu mailem a třeba budete úspěšní. Pokud se vám prošívka ke kostýmu nehodí, schovejte jí pod něj.

Upozorňujeme, že hra je poměrně tvrdá a zároveň probíhá stále bez větších pauz a bez pochodování. Zvažte proto v jaké zbroji skutečně dokážete bojovat celý den: věříme, že sami dokážete nejlépe zhodnotit své síly.

 

Výdrž

Každý bojovník vydrží tolik ran, kolik se mu zdá vzhledem k situaci rozumné. Pokud se setkáte s někým, kdo se nechá řezat přes helmu dokad mu nepovolí kolena, řekněte to svému skupinovému organizátorovi. Na začátku hry proběhne krátká sjednocovací ukázka, co se tak dá snést. Samozřejmě, dokonalého sladění a pochopení nikdy nedosáhneme. Proto si vždy raději lehněte o něco dříve a pohoda. Hra bude o něco delší a obsahovat více střetů, smrt je tedy jenom dočasná! Pověst udatného neuznávače je věčná.

Stranoví organizátoři vám také mohou udělit přátelské varování. Pokud dostanete takové tři, půjdete domů - věříme ale, že k tomu vůbec nebude muset nikdy dojít.

 

Oživování

Každý střet má jinak nastavené oživování. V základu se buďto bojuje bez oživení (a pak si dáme typicky tři rychlé bitvy za sebou) nebo naopak bude probíhat průběžné oživování. Nikdy ale nebudete muset jít někam pryč do věže.

 

Strany a skupiny

Základním stavebním kamenem hry jsou jednotlivé vojenské skupinky, které se v kraji pohybují. Mezi těmi drží prim tvrdě konkurenční Sjednocené kmeny a Jízdmarka. Tyto dvě skupiny představují základ stran, které proti sobě stojí - v bitvě se rozhoduje, jestli se Kmenům podaří prorazit na jih nebo je udatní jezdci zadrží.

Čtyři menší skupiny svojí příslušnost několikrát za hru vymění, podle volby velitelů Kmenů a Jezdců. Ty si vždy v konkrétních chvílích ve hře postupně po jednom vybírají skupiny, které přiberou na svojí stranu pro několik dalších střetnutí. O těch budou předem vědět co v nich bude za úkoly, můžou tedy svojí volbu přizbůsobit povaze úkolu nebo prostě tomu, jaké zbraně jim v armádě chybí a čím chtějí protivníka porazit.

Když je skupina jednou vybraná, je absolutně věrná. Ve hře se žádným způsobem nevyskytuje diplomacie, vyjednávání, možnost zrady a zvláštní schopnosti.

PRAVIDLA

Minule
Pravidla
Prihlaseni

Horské kmeny (max. 20)

Blížící se konflikt přilákal i divoké kmeny z hor. Armáda horalů pod vedením náčelníka Laviny se valí z hor. Jejich zbroje jsou spíše primitivní: výjimečně kroužky, často lamely, různé varianty kožených zbrojí. Do boje vždy vyráží s válečným malování.

V boji používají kulaté štíty, krátké meče i sekery a danaxy. Pohrdají střelnými zbraněmi a píkami.

 

Vojska Severní marky (max. 20)

Opěšalí Jezdci bojují pod znakem koně, do boje si přinášejí píky, velké štíty i poboční zbraně: straní se jen střelných zbraní. Vhodná výstroj ne náhodou připomíná výstroj Rohirů.

Roldemští žoldáci (max. 10)

Kde je válka, jsou i peníze. A kde jsou peníze, jsou roldemští žoldáci z prvního oddílu kapitána Peštonssona, kteří se v posledních velkých konfliktech v zemi nesmírně vyznamenali. Barevné prostříhávané oděvy, pevná formace a bohatství a veselí žoldáka.

Do boje kráčí zásadně s píkou a poboční zbraní, několik z nich občas uchopí obouruční meče.

 

Zrůdy (max. 10)

Na východních hranicích vypadá válka proti zrůdám z pustin všelijak - občas toho mají ale dost i zrůdy a opustí svou hlavní armádu. Vedeni náčelníkem kterému říkají Císař se jeden kmen zrůd probil z bezvýchodného obklíčení a teď se toulá skrz naskrz Bárskem jako nomádi, po kterých zůstávají jen prázdné sýpky a vyrabované vesnice. Ve válce na severu ale mohou hrát důležitou roli jazýčku na vahách: a ani jedna strana se neštítí se s nimi krátkodobě spojit.
Jsou to divoši v pokroucených, amatérských zbrojích zdobených často runami, lebkami nebo přírodními fetiši - leckdo by o nich i mohl říct, že vlastně vypadají jako skřeti, jen s tváří podobnější té lidské. Mezi tímto hlavním proudem zrůd se ale může vyskytnout i lecjaká podivnost z pustiny - máte nápad? Napište nám!

Zrůdy bojují divoce a s vesměs primitivními zbraněmi. Nejraději mají různé tyčové sečné zbraně (kůsy, primitivní halapartny…), jejich ženy a slaboší pak často obtěžují nepřítele nepříliš přesnou střelbou z křivých luků.

 

Městská hotovost (max. 10)

Nedávné války zanechaly Bársko v hrozném stavu. Z popela spálené země povstala i řada lidových vůdců, kteří toužili po společnosti rovnostářské, společnosti, která své majetky dává do kádí a pak je znovu a spravedlivěji rozděluje. Naštěstí se velmi rychle rozhádali a síly feudálů je zatlačily zpátky do země. Pohrobci potlačené revoluce se ale stále potulují zemí a pod vedením polního hejtmana Jakuba se snaží vydělat dost peněz na vlastní kraj, kde si budou žít po svém. Někteří jsou oděni hodně podobně jako husiti, leckterý ale jakoby vypadl z konce patnáctého století, třeba ze Švýcarska či podobné země ve skutečné Evropě.

Jejich specialitou jsou pavézy a kuše doplněné tyčovými zbraněmi.

Psí vojáci (max. 10)

Dezertéři, marodéři a banditi, kteří hledají lepší budoucnost. Mají povolené všechny možnosti zbraní kromě velkých štítů. Sdružuje je jenom jasně nošený znak se psí hlavou - na varkoči, na kabátci, na štítu, na tváři...kdekoliv. Jejich oděvy i zbroje jsou pak velmi různorodé: často najdeme na jednom vojákovi i absurdní kombinace toho, co kde koupil, ukradl, stáhl z mrtvoly nebo vyhrál v kartách. Králem toho fešáctví je pak jejich vůdce (nebo snad vůdkyně?) Čokl.

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White Instagram Icon
  • White Google+ Icon
  • White YouTube Icon

STRANY

Svět a příběh

Hra se odehrává v Bársku, stejném světě kde se odehrává Fantasy sněm. Bársko je feudální země složená z různě rozvinutých a různě vypadajících knížectví, které se mezi sebou často srážejí ve sporech o moc. S Bárskem přímo sousedí ze západu pustina, z jihu neprozkoumaná území, ze severu hory kde žijí jen horské kmeny a za kterými leží...kdo ví?

Bársko je zemí, kde je všechno možné. Bársko je zemí, která nám slouží jenom jako pozadí pro ty nejrůznorodější střety.

 

ZKAPK XVI: Invaze krutosti

Ze západních pustin se v čele podivné armády vrátil před dávnými lety vyhnaný princ. Po mnoha bojích byl ale svým udatným synovcem, věrným králi Bárskému, i přes pomoc nejrůznějších zrůd poražen.

 

Za krále a proti králi XV: Lotrovské halabulu

Naposledy jsme se podívali mezi gangy Mokré čtvrti, kde se uzavřela trilogie gangsterských bitek s kratšími zbraněmi.Patnácté Zkapko bylo řádně pubertální. Extrémní forma zbraní, extrémní komornost a extrémní sportovní výkony a násilí.Akce experimentovala s nastavením pouze krátkých a pouličních zbraní a ukončila celou trilogii z Mokré čtvrti. Ze starých scénářů byl zahrnut fotbal, mlha a samozřejmě polní střety, nově se objevily souboje dvojic, válka nekromantů, přetahování provazu v různých variantách a bitva o zbraně.

Za krále a proti králi XIV - Válka Gangů

Děj se přesouvá do nejdrsnější čtvrti hlavního města Bárska. Proti sobě brousí nože a sekery, tupí prkna a ostří jazyky dva nejmocnější gangy ulic - Mokrý banditi a nebezpečnej tyčovej gang. O potoky krve a břitký humor nebude nouze.  Zvlášť když se do šarvátek připojí pár náhodných divochů, což jsou různý utečenci z řad lesních lidí a horalů. To samozřejmě udělalo ve čtvrti pořádnej rozruch a tak i mnohdy poklidní sousedé vyrazili do ulic, aby bránili svoje oblíbený kšefty, milovanej pokoj a hlavně ty zahrádky, že jo. No a ještě v tom všem se motá Zbyšek se zbytkama šatů a družiny, hledá svou manželku a čest, kterou propil a zbytek prohrál v kartách. A aby toho nebylo málo, tak do toho všeho ještě do města byli vypuštěni chovanci zaniklého sanatoria pro duševně choré. Ať to bude, jak to bude, bude to pěkná mela a spousta legrace, rozbitejch květináčů, mrtvejch bláznů, poplivaný cti a zlomenejch tyčí. A důležitá otázka! Ovlivní to vývoj našeho milovaného Bárského království? My myslíme, že nikoli, ale bude sranda na to koukat.

Za krále a proti králi XIII - Bárské války II

Boj skončil. Hlavní město se po sérii zmatených bojů ocitlo v rukách profesionální Roldemské armády, která bohatě odměnila své spojence. Tomas, nejlepší přítel vévody Gustava mohl svému nejlepšímu příteli vévodovi Gustavovi přivést ruku princezny i s celou princeznou. Linpavská vojska také neodtáhla s prázdnou – hned za skvostným průvodem nejušlechtilejších rytířů se táhl dlouhý štrůdl zásobovacích vozů naložených Dlouholeským vínem a černý vůz doprovázený Havrany…

Přemysl, syn vévody z Linpavy padl v boji. Jeho otec není zrovna muž proslulý klidným dumáním a zármutkem. Plný hněvu se rozhodl převzít iniciativu a vložit se na další sporné místo království. Rubecké knížectví je bez skutečného pána již dost dlouho. Linpavská vojska pochodují přímo do revolucí rozbité země. Proti nim organizuje zoufalý odpor Občanská  Rada Republiky Rubecko, která momentálně drží hlavní město a teprve před několika měsíci přebrala vládu od Nejosvícenější Rady Republiky Rubecko. Ve vzniklém chaosu se ale o slovo hlásí i řada dalších frakcí…

Udrží si republika svobodu? Jaké strany se spolu utkají ? Bude se bojovat už na jaře?

 

Za krále a proti králi XII - Bárské války

Právě Říše řádu se chystala k útoku na Bársko. Na loňském sněmu pak byla válka připravena a dirigována tak, že invaze Říše byla vedena směrem na Dlouholesí, jeden ze samostatnějších regionů Bárska. Dlouholesí přišlo díky diplomatické nerozvážnosti Dlouholesí o loďstvo a v průběhu invaze bylo Říší zoufale popleněno. Invaze zde také byla v krvavé bitvě o Milberg odražena spojenými silami všech knížectví, Litánije a Sedmadvacetiměstí.

Teď je po bitvě. Hlavní vojska odtáhla a všechno se má zdát v klidu. Ve skutečnosti se Roldem a Linpava hodlají v troskách Dlouholesí srazit. Ten, kdo zvítězí, veme v ochranu jednu z největších a nejbohatších zemí Bárska. Ten, co prohraje, utrpí strašlivou ostudu a bude označen jako ten, kdo zaútočil proti samostatnosti nebohé a oslabené země. Jisté je jen jedno - chystá se rychlá a brutální válka, ve které budou hrát hlavní roli malé a napůl zdivočelé soldatesky. Každý k tomu má svůj názor a staví se na jednu nebo druhou stranu - jen Litanijci se drží svého úkolu a připravují další hroby.

SVĚT A PŘÍBĚH

Strany
Svet

Za krále a proti králi XVII Kmeny a jezdci

V Bársku nikdy není a nikdy nemůže být klid. Zatímco na jeho západní hranici bojuje syn krále s vyhnanci, na jeho severní hranici došlo k hrozivé události. Severské kmeny se spojily v jednu nezastavitelnou masu a valí se přímo k hlavnímu městu. Mezi němi a civilizací stojí poslední naděje království: pláně Severní marky. Tady proběhne střet mezi surovostí Seveřanů a vytrvalostí a disciplínou Jezdců.

Kulaté štíty.

Kopí.

Píky.

Mandle.

Poboční kladiva a sekery.

Vítěz

 

Již tento podzim.

 

5.11.2016, helma a prošívka povinná, přihlašování jednotlivě i po stranách, platba předem. Příběh velmi lehký, cíl je co nejvíc bitek za co nejvíc různých scénářů. Zbraně jsou omezené pouze nastavením bojujících stran.

Cena naprosto neodůvodněných 100 korun.

ÚVOD

bottom of page